Πίκρα για το αποτέλεσμα και τον προπονητή για τον Ηρακλή

Της Βασιλικής Αναγνώστου

Ένα ακόμη δύσκολο απόγευμα πέρασαν οι φίλαθλοι του Ηρακλή,  με την ομάδα τους να μην καταφέρνει να πάρει τους τρεις βαθμούς κόντρα στον Αιγινιακό. Στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής της Football league η ομάδα της Θεσσαλονίκης βρέθηκε στην μέση του δευτέρου ημιχρόνου να χάνει με 0-1 με το γκολ του Πέριτς να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα της Πιερίας. Ο γηραιός ισοφάρισε στο 86ο λεπτό με γκολ του Ρόβα και μέχρι το τελευταίο λεπτό έχασε αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει ένα δεύτερο τέρμα. Η σύγχυση ήταν φανερή εντός και εκτός γηπέδου,  με τους φιλάθλους του Ηρακλή να αποδοκιμάζει τον προπονητή Αλέκο Βοσνιάδη φωνάζοντας χαρακτηριστικά «Φύγε βράδυ, Αλέκο Βοσνιάδη».

Στην συνέντευξη τύπου,  ο προπονητής των φιλοξενούμενων Στέλιος Ζαρογιάννης τόνισε πως είναι μεγάλη επιτυχία αυτή η ισοπαλία για τον Αιγινιακό,  κόντρα σε μια τόσο μεγάλη και ιστορική ομάδα όπως ο Ηρακλής. Έπειτα από 45 λεπτά καθυστέρησης, ο Αλέκος Βοσνιάδης, κατάφερε να έρθει στον χώρο της συνέντευξης τύπου,  αφού οι ορισμένοι φίλαθλοι δυσκόλεψαν πάρα πολύ την προσέλευση του. Ο coach ανέφερε πως η ομάδα δεν κατάλαβε το νόημα του σημερινού παιχνιδιού και για αυτό κατέληξε στο αποτέλεσμα αυτό.  Συνέχισε ανακοινώνοντάς την λύση της συνεργασίας του με την κυανόλευκη ομάδα. Ο πρώην προπονητής συνέχισε τονίζοντας :” Μην αφήσετε όλοι εσείς που στηρίζετε τον Ηρακλή, την ομάδα να διαλυθεί.  Στηρίξτε τον επόμενο προπονητή. Μην αφήσετε την ομάδα μόνη της. Ακόμη δεν έχουν στραβώσει πολλά. ”. Στην συνέχεια ευχαρίστησε τον Ηρακλή για την συνεργασία και εξήγησε πόσο δικαιολογημένη είναι η αντίδραση του κόσμου προς το πρόσωπο του μετά από τα τελευταία αποτελέσματα.