“Σίφουνας” η Κράσνονταρ πριν τον ΠΑΟΚ

Με επτά γκολ φιλοδώρησε την Κίμκι η προσεχής αντίπαλος του δικεφάλου #Newn #PAOK #UCL #PAOKRAS

Σε αντίθεση με τον ΠΑΟΚ η Κράσνονταρ είχε ένα πολύ εύκολο βράδυ καθώς συνέτριψε για το πρωτάθλημα Ρωσίας την Κίμκι με 7-2.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν 2-0 με γκολ των Μπέργκ και Κλάεσον. Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τα γκολ της ισοφάρισης πριν το ημίχρονο φέρνοντας το ματς στην ισοπαλία αλλά ο Κλάεσον είχε διαφορετική άποψη καθώς πέτυχε το 3-2 στο 45′.

Το δεύτερο ημίχρονο εξελίχθηκε σε μονόλογο της Κράσνονταρ η οποία βρήκε 4 φορές το δρόμο προς τα δίχτυα με τους Βιλένα, Καμπελά, Ούτκιν και Σουλειμάνοφ.

Έτσι η προσεχής αντίπαλος του δικεφάλου βρέθηκε έστω και προσωρινά στην 3η θέση στο -2 από την πρωτοπόρο Ζενίτ και φαίνεται ότι περιμένει τους Θεσσαλονικείς με… άγριες διαθέσεις.