Αυτός ήταν Άρης!

Ο Άρης "εξαφάνισε ¨τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ κερδίζοντας με 0-1 και πλέον βρίσκεται μόνος πρώτος στην κορυφή #Newn #Sports #Aris #SLGR

Για την 4η αγωνιστική της SuperLeague Interwetten ο Άρης ταξίδεψε στην Αθήνα για την αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό.

Τα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα πέρασαν χωρίς κάποια σημαντική στιγμή. Η πρώτη σημαντική στιγμή του αγώνα συνέβη με τον Μαντσίνι να βρίσκει χώρο στο 18′ να σουτάρει αλλά την μπάλα να περνάει λίγο αουτ.

Έξι λεπτά μετά ο Μπερτόλιο είχε άλλη μια καλή στιγμή όταν μετά από κεφαλιά του Λόπεθ αλλά το σουτ του βρήκε στο πλαϊνό διχτάκι.

Στο 25′ ο Άρης άνοιξε το σκορ όταν ο Μαντσίνι βρέθηκε ολομόναχος μετά από κάθετη πάσα και πέρασε τον Διούδη γράφοντας το 0-1.

Οι κίτρινοι απείλησαν και πάλι με τον Γκάμα στο 35′ με τον Διούδη να διώχνει.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός προσπάθησε να απειλήσει με την είσοδο του Μακέντα ο οποίος είχε δύο καλές στιγμές αλλά το τελικό 0-1 έδωσε μια πολύ σημαντική νίκη στον Άρη φέρνοντας τον πρώτο στην κορυφή και με πολύ καλή εμφάνιση.