Άρης: Επέστρεψε από την «κόλαση» και πήρε βαθμό στο Περιστέρι

Ισόπαλος 2-2 με τον Ατρόμητο και με παίκτη λιγότερο ο Άρης #newn #sports #aris #superleague

Πολύ σκληρός για να πεθάνει ο Άρης ο οποίος επέστρεψε από το 2-0 και στο τελευταίο μισάωρο έφερε το παιχνίδι με τον Ατρόμητο στα ίσα και τελικά πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας για την 11η αγωνιστική με το τελικό 2-2.

Ο Ατρόμητος στο 37ο λεπτό κέρδισε πέναλτι αφού η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ρόουζ ο οποίος αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε. Ο Μανούσος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 το οποίο ήταν σκορ ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ ξανά για τον Ατρόμητο όταν στο 51ο λεπτό ο Μουνίθ έκανε μια εντυπωσιακή ατομική ενέργεια και σουτ έξω από την περιοχή κάνοντας το 2-0.

Στο 59ο λεπτό ο Κάτσε πέρασε ως αλλαγή στην θέση του Γκανέ και δύο λεπτά αργότερα μείωσε σε 2-1 ο Αλβανός μέσος, με πλασέ μέσα από την περιοχή.

Ο Άρης επέστρεψε με παίκτη λιγότερο για τα καλά στο 81ο λεπτό όταν ο Μαντσίνι έσπασε διαγώνια στον Σάσα και αυτός έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας του Γαννιώτη για το 2-2 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.