Μια από τα ίδια…

Ο ΠΑΟΚ εμφάνισε για ένα ακόμα παιχνίδι μεσοαμυντικές αδυναμίες και το πλήρωσε με τον πολύ καλά στημένο Απόλλωνα να παίρνει ισοπαλία 2-2 στην Τούμπα #Newn #PAOK #SLGR #NewnSports

ΠΑΟΚ και Απόλλων Σμύρνης τέθηκαν αντιμέτωποι για την 21η αγωνιστική της Super League στο γήπεδο της Τούμπας. Ο ΠΑΟΚ που παρέταξε την κλασσική του ενδεκάδα με μικροαλλαγές, την είσοδο του Περέιρα και του Μούργκ στο βασικό του σχήμα. Το τελικό 2-2 δημιουργεί εκ νέου προβληματισμό στον δικέφαλο που είχε την ευκαιρία να ανέβει στην δεύτερη θέση μόνος του, και την κλώτσησε.

Η πρώτη καλή στιγμή ήρθε όταν ο Κρμέντσικ σούταρε μέσα από την περιοχή στο 23′ με τον Βερούλστ να μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.

O ΠΑΟΚ σκόραρε με τον Ουάρντα στο 30′ με τον ‘Ελ Καντουρί να κάνει το σουτ όχι γεμάτα η μπάλα να φτάνει στον Αιγύπτιο ο οποίος με γυριστό σουτ με το αριστερό νίκησε τον Βερούλστ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Απόλλων να βρίσκει την ισοφάριση στο 50′, μετά από μαρκάρισμα του Ίνγκασον στον Ιωαννίδη με τον Φωτιά να βλέπει το μαρκάρισμα στο Var και να καταλογίσει στο πέναλτι στο οποίο ευστόχησε 2 λεπτά αργότερα ο Τσαλμπούρης.

Ο Πάμπλο Γκαρσία για να ανεβάσει την πίεση η ομάδα του πέρασε στον αγώνα τον Καγκάβα και τον Σφιντέρσκι στις θέσεις των Τζόλη και Κρμέντσικ στο 62′.

Αντίθετα ο Γιώργος Παράσχος πέρασε στον αγώνα τον Μάρκ Φερνάντεζ στην θέση του Ντάουντα και ο Χουχούμης στην θέση του Μπρούτσιτς στο 65′.

Ο Σφιντέρσκι είχε πολύ σημαντική στιγμή στο 71′ όταν βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ αλλά ο Βερούλστ απέκρουσε. Ένα λεπτό αργότερα πέρασε στο παιχνίδι και ο Αντρίγια Ζίφκοβιτς στην θέση του Τόμας Μούργκ.

O Γιώργος Παράσχος πέρασε στον αγώνα τον Κιτόκο στην θέση του Τόμας στο 76′ και πέντε λεπτά αργότερα είδε την ομάδα του να προηγείται με τον Μάρκ Φερνάντεζ να βρίσκεται σε θέση τετ-α-τετ από πλάγια και να νικάει τον Ζίφκοβιτς.

Ο Πάμπλο Γκαρσία στο 85′ πέρασε και τον Λάμπρου στην αναμέτρηση στην θέση του Έλ Καντουρί μήπως καταφέρει να σώσει κάτι. Στο 88′ από μια εκτέλεση κόρνερ ο Ίνγκασον βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και έκανε το 2-2 για τον ΠΑΟΚ με τα τελευταία λεπτά να εξελίσσονται σε θρίλερ.