Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ: Απίστευτες συμπτώσεις στο 1-0 των Πρασίνων!

Τρομερές συμπτώσεις στο γκολ των γηπεδούχων πριν λίγο σε σχέση με αυτό του πρωταθλήματος #Newn #Football #SLGR #PAOPAOK

Επιμέλεια: Αλέξανδρος Παπαϊωάννου

Αυτή την ώρα Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ τίθενται αντιμέτωποι στο Απόστολος Νικολαΐδης. Η αναμέτρηση βρίσκεται στο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 1-0 με γκολ του Μακέντα.

Ποια είναι λοιπόν η απίστευτη ομοιότητα που σας αναφέρουμε στο γκολ με το ματς της κανονικής διάρκειας; Το γκολ του Παναθηναϊκού μπαίνει ακριβώς στο ίδιο λεπτό, 39ο, με κάποια δευτερόλεπτα διαφορά, στο πρωτάθλημα είχε μπει στο 38:49, ενώ τώρα στο 37:59. Ακόμα έχουμε ίδιο παίκτη που βγάζει την ασίστ, τον Τάσο Χατζηγιοβάννη, με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, δηλαδή με σέντρα από τα δεξιά.

Τέλος ίδιος είναι και ο σκόρερ, ο Ιταλός Φεντερικό Μακέντα που έχει χτίσει τρομερή παράδοση απέναντι στον ΠΑΟΚ. Τέλος τελευταίο στοιχείο αλλά εξαιρετικά ενδιαφέρον και αυτό είναι ότι όπως και στο ματς της κανονικής διάρκειας, έτσι και τώρα πρόκειται για την πρώτη καταγεγραμμένη τελική των “Πράσινων” στην αναμέτρηση.