Ακάθεκτος για τίτλο ο ΠΑΟΚ

Συνεχίζεται το «ασπρόμαυρο» σερί

Στο χέρι των κοριτσιών του Δικεφάλου είναι να μείνουν στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα και να κλειδώσουν μια θέση για τα play-offs .

Τις έξι νίκες με το ίδιο σκορ 3-0 σετ έφτασε σήμερα το γυναικείο τμήμα Βόλεϊ του ΠΑΟΚ έχοντας μία μόλις ήττα από τον Ολυμπιακό . Η ομάδα του Τάκη Φλώρου δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα στο παιχνίδι του Σαββάτου στην Μίκρα απέναντι στον Πορφύρα για την 8η αγωνιστική της Volley League Γυναικών .

Από πλευράς φιλοξενούμενων ο προπονητής του ΑΟΦ Πορφύρα, Βασίλης Πανδής τόνισε στο acpaok.tv : ” Ξέραμε ότι το παιχνίδι είναι δύσκολο. Ο ΠΑΟΚ είναι από τα φαβορί για το πρωτάθλημα . Ο ΠΑΟΚ μας ασκούσε πίεση στο σερβίς και στην επίθεση. Αναμενόμενα χάσαμε τα σετ και το παιχνίδι.

Τελικό Αποτέλεσμα : 25-14, 25-17, 25-16